Kısa zamanda reklamlarıyla komediye dönüşen (Avea’nın Karikatürleri Turkcell’in Cell’o canları) numara taşıma işlemi 9 Kasım’da başlıyor. Numarasının aynı kalmasını isteyip ama diğer bir Operatörün hizmetlerinden yararlanmak isteyen abonelerin yapması gerekenler.

Operatörümüzü değiştirmek mi istiyoruz ilk önce geçmek istediğimiz yeni operatörün merkezine gidiyoruz. Numaranın kendimize ait olduğunu gösteren belgeyi veriyoruz ve numara taşıma formunu dolduruyoruz.
Abone merkezinde yeni operatörüyle hizmet almaya başlayacağımız tarihten itibaren geçerli olacak olan sözleşmeyi imzalayıp ve yeni bir sim kart alıyoruz.
Abone merkezi, bizden aldığı bilgi ve belgeleri elektronik ortama aktardıktan en geç iki gün sonra Telekomünikasyon Kurumu bünyesindeki referans veri tabanına aktaracak.
Kurum, bu talebi abonenin ayrılmak istediği operatöre iletecek. Operatör kimlik bilgisi ve belgeleri denetleyecek. En geç 2 gün içinde numara taşımaya onay verecek.
Altı gün içinde de bizim belirleyeceğimiz bi saat diliminde numaramız 20 dakika kapatılacak ve daha sonra yeni operatörümüzden hizmet almaya başlayacağız.
Ayrıca aklımıza takılan arayan kişi hangi operatörden olduğumuzu nasıl bilecek (Avea ararken Şansına Turkcell çıkmasın ) diye endişelenmiyoruz numarasını başka bi operatöre taşıyan vatandaşı arıyanlar aranan kişinin görüşme öncesi :] operatörünü değiştirdiği uyarısını yapacak.